Hufiec w formie

Od stycznia 2012 roku hufiec lubińskich harcerzy chce być w formie! Właśnie ruszyła propozycja programowa dla gromad i drużyn, które zawalczą o certyfikat gromady/drużyny w formie. Muszą jednak spełnić kilka wymagań - poznać tajniki zdrowej żywności, wcielić w życie założenia zdrowego trybu życia, poruszać się, pogimnastykować.

W ramach programu drużyny zorganizują cykl prozdrowotnych zbiórek w harcówkach i na świeżym powietrzu. Do współpracy zaproszą ekspertów - dietetyków, trenerów, lekarzy, sportowców. Wszystko to, aby zadbać o siebie, swoją sylwetkę oraz własne zdrowie. Zuchy i harcerze wezmą także udział w zawodach sportowych letnich i zimowych, sprawdzą swoją sprawność podczas gry w kręgle, a także wezmą udział w rajdzie rowerowym. Jeśli prawidłowo wypełnią wszystkie punkty programu uzyskają tytuł zuch/harcerz w formie!

Program ma na celu popularyzowanie aktywności fizycznej, przeciwdziałanie otyłości oraz edukację prozdrowotną.

phm. Elżbieta Wawrzyniak
Z-ca Komendanta hufca ds. programowych