Harcerski Ogólnopolski Górski Rajd "Granica" 2013

informacja ze strony www.dolnoslaska.zhp.pl

HARCERSKI OGÓLNOPOLSKI GÓRSKI RAJD „GRANICA” 2013

W dniach 19-22 września 2013 r. po raz dwudziesty pierwszy  szlakami Karkonoszy  prowadzić  będzie Harcerski Górski Rajd „GRANICA”.  Harcerze, nie tylko z Dolnego Śląska, ale i z całej Polski, wędrować będą szlakami turystycznymi Kotliny Jeleniogórskiej.
Harcerze, przemierzając Sudety, realizują jedną z ważniejszych idei życia harcerskiego: Służbę i Wyczyn. To właśnie na tym rajdzie harcerze i wędrownicy  przekonują się, co znaczy trudna trasa, długie podejście, niedopasowane buty i ciężki plecak. Wszystkie niedogodności przygotowują nas do trudnego dorosłego życia, uczą pokory dla gór i trudnych warunków atmosferycznych, które doświadczają nas od czasu do czasu w Karkonoszach.

W tym roku pieśń „Bratnie słowo sobie dajem, że pomagać będziem wzajem” nabiera prawdziwego,  szczególnego znaczenia, wartości nie do przecenienia, bo chodzi o ludzkie życie.
„ Alert Justyna” to swoiste  Harcerskie Pogotowie Ratunkowe, szybka gotowość do niesienia pomocy, stan czuwania - akcja mająca na celu pokazanie mobilność, niezawodność i zaangażowanie sił harcerzy. Urzeczywistnieniem słów, że „Pomagać Będziem Wzajem” jest  zadanie przedrajdowe. Każdy w swoim sumieniu podsumuje swoje dokonania, a  dla komendy  rajdu patrole przygotują  meldunek z działań na rzecz  znakomitej instruktorki Justyny Piotrowskiej z hufca Oława.
Wszystkim uczestnikom „Granicy” życzę powodzenia w przygotowaniach do rajdu, a komednom tras wspaniałych pomysłów uatrakcyjniających wędrówkę patrolom.

Do zobaczenia na rajdzie.
Regulamin Rajdu i informacja o trasach na stronie internetowej: www.rajdgranica.zhp.pl

Czuwaj!
hm. Piotr Pamuła