Zakończenie roku harcerskiego 2012/2013

29 czerwca 2013 roku zuchy i harcerze wzięli udział w grze pod hasłem "Bezpiecznie spędzam wakacje". Podczas wędrówki, a następnie pikniku w skateparku przy ul. Konstytucji 3. Maja zostały zorganizowane konkurencje i zabawy. Imprezę uświetnili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz policjanci z Powiatowej Komendy Policji, którzy ostrzegali uczestników przed niebezpieczeństwami podczas wakacji. Instruktorzy ZHP zorganizowali także warsztaty pierwszej pomocy. Ponadto odbyły się zawody siatkarskie i inne formy rekreacyjne.

Na zakończenie spotkania odbył się apel harcerski, podczas którego zostało podsumowane roczne współzawodnictwo drużyn. Najlepsze jednostki otrzymały puchary ufundowane przez Prezedenta Miasta Lubina oraz nagrody. Wyniki klasyfikacji są następujące:

I miejsce -13 DH "Bastion" im. Ireny Sendlerowej (Sz.P. nr 8)

II miejsce - 19 GGZ "Przyjaciele zwierząt" (Sz.P. nr 8)

III miejsce - 6 WDHNS "Piastowskie Orły" (Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie)

IV miejsce - 78 DSH "Kaskada" (Sz.P. w Ścinawie)

V miejsce - 77 WDH "Silvestris" (Sz.P. nr 9).

Gratulujemy najlepszym drużynom, a wszystkim życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Komenda Hufca ZHP w Lubinie