Pomagamy Justynie!

Justyna jest jedną z nas, instruktorką ZHP. Zawsze pomagała innym, a dziś potrzebuje naszej pomocy.

Jej jedyną szansą na dalsze życie jest przeprowadzenie rodzinnego przeszczepu płuc, który może zostać wykonany w Wiedniu. Niestety polski NFZ nie podpisał umowy z Eurotransplantem i nie finansuje takiej procedury. Koszt wykonania przeszczepu to 150 tyś. euro. Zbieramy wpłaty indywidualne, ale przede wszystkim szukamy sponsorów, którzy mogą pomóc w uzbieraniu tej ogromnej kwoty.

Nr rachunku dla Justyny:
51 1240 1994 1111 0010 5166 3028
Fundacja Świat z Uśmiechem
56-400 Oleśnica

Dla wpłat z zagranicy
SWIFT: PKOPPLPW
nr rachunku 51 1240 1994 1111 0010 5166 3028

Prezes Fundacji - Agnieszka Grażyńska
tel. 605447234

JUSTYNA

Przede wszystkim drużynowa, od 19 lat pełni najważniejszą w ZHP funkcję. Najpierw jako drużynowa gromady zuchowej, a potem drużyny harcerskiej. Jej drużyna zawsze była mocna, liczna, aktywna, kreowała działania szkoły, hufca, uczestniczyła w przedsięwzięciach chorągwianych, ogólnozwiązkowych i skautowych. Dzięki Justynie drużyna wzięła udział w wielu ogólnopolskich projektach, zdobywając środki na działalność. 1 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Adama Mickiewicza wychowała wielu obecnych instruktorów, ogromny udział miała w tym Justyna. We wspólnocie Hufca Oława zawsze była silną osobowością, prowadziła namiestnictwo zuchowe, była członkinią komendy hufca.

Justyna, mając już instruktorskie doświadczenie, włączyła się w pracę z drużynowymi na szczeblu Chorągwi Dolnośląskiej. Była członkinią Rady Instruktorów Zuchowych, kierowała chorągwianym zespołem zuchowym, pracowała w zespole kadry kształcącej ( organizowała Instruktorów Zuchowych Spotkania z Druhną Nutką, Zuchowe Akademie Umiejętności, przeprowadziła wiele kursów drużynowych gromad zuchowych – dzięki tym przedsięwzięciom w hufcach Chorągwi Dolnośląskiej powstawały nowe gromady, a istniejące działały lepiej. Justyna dzieliła się swą wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim inspirowała do pracy swym entuzjazmem i zaangażowaniem. Była i jest wzorem harcerskiego wychowawcy.

Wielkim sukcesem Justyny było przygotowanie harcerzy do udziału w Jamboree w Anglii w 2007 r. Pojechała tam na czele reprezentacji Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, dzięki jej ogromnej pracy uczestnicy mogli przeżyć nadzwyczajną przygodę podczas święta 100-lecia skautingu.

Justyna przygotowała oławskich harcerzy do udziału w jubileuszowym Zlocie ZHP w Krakowie z okazji stulecia harcerstwa w 2010r i była komendantką biwaku Hufca Oława. Tak samo jak dziesięć lat wcześniej – na Zlocie ZHP w Gnieźnie.

Justyna dzieliła się swymi doświadczeniami, pisząc do prasy harcerskiej, współtworząc propozycje programowe. Była opiekunem wielu prób instruktorskich.

Jest także wyróżniającą się nauczycielką i w pracy zawodowej udowadnia, jak wiele potrafi harcerski instruktor. To nas największa promocja harcerskiej metody wychowania.

Justyna zawsze była gotowa pomagać innym : co roku angażowała harcerzy do udziału w WOŚP, uczestniczyła w akcjach pomocy humanitarnej. Teraz sama bardzo potrzebuje wsparcia, a przed nami prawdziwy egzamin braterstwa i niesienia pomocy, bo każdy może pomóc, może włączyć się w podejmowane dla Justyny działania. Od tego zależy jej życie.

hm. Anna Kirkiewicz

Wiceprzewodnicząca ZHP w latach 2005-2009

Zastępczyni Komendanta Chorągwi Dolnośląskiej ZHP w latach 2003 – 2010

informacje ze strony www.zhp.pl oraz www.dolnoslaska.zhp.pl