V Ogólnopolski Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP w Dęblinie

W dniach 22-26.05.2013 roku reprezentacja 6 WDHNS       „Piastowskie Orły” z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych    wzięła udział w V Ogólnopolskim Zlocie Drużyn Nieprzetartego  Szlaku ZHP w Dęblinie.  Na naszych uczestników czekała cała masa atrakcji: zwiedzanie Parku Fantazji, wizyta na wojskowym lotnisku w Dęblinie oraz Muzeum Polskich Sił Powietrznych, pokaz „Biało Czerwonych Iskier”, jazda na klasycznych motorach, wojskowa olimpiada sportowa, wycieczka do Kazimierza nad Wisłą, „rejs” amfibią po Wiśle, zwiedzanie fortu w Dęblinie oraz maszyn wojskowych oraz wiele, wiele innych. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i czekają z niecierpliwości na kolejne tego typu harcerskie zloty. Uczestnicy musieli przygotowywać sobie posiłki z otrzymanych produktów pod opieką wychowawców, dzięki czemu mogli nauczyć się samodzielności. Wiele wędrówek i niesamowitych widoków nad Wisłą na pewno utkwiło wszystkim w pamięci na długo. Wszystkie atrakcje zrekompensowały daleką drogę. Warto było! – to opinia wszystkich dzieci.

Wyjazd wspierali: Komenda Hufca ZHP w Lubinie, Stowarzyszenie „A tacy sami”, Zespół Szkół
i Placówek Oświatowych w Lubinie. Dziękujemy za okazaną pomoc.

Opiekunami patrolu z Lubina byli pwd. Radosław Kobyłecki oraz hm. Łukasz Nowicki.